Kto modernizuje ogrzewanie - zyskuje

Dzięki nowej instalacji grzewczej Viessmann zyskujesz pod każdym względem:

Po pierwsze - dzięki szczególnie niskim kosztom ogrzewania. Po drugie - dzięki bezawaryjnej i bezpiecznej pracy urządzenia, a wreszcie dzięki wysokiej jakości i innowacyjnej technice naszych produktów. A więc: modernizuj już teraz i zapewnij sobie wszystkie te korzyści.

O ile stary kocioł grzewczy przez cały rok pracuje ze stałą, wysoką temperaturą, to nowoczesne kotły grzewcze Viessmann dopasowują swoją temperaturę wody kotłowej do aktualnej temperatury zewnętrznej. Dzięki temu radykalnie zmniejszają się straty powierzchniowe, na stygnięcie i strata kominowa. A jeśli nie występuje zapotrzebowanie na ciepło, to kocioł wyłącza się całkowicie, co znacznie redukuje zużycie paliwa i przyczynia się do ochrony środowiska.

Nowe kotły grzewcze Viessmann chronią nie tylko środowisko naturalne, lecz również Wasze portfele. Jeśli bowiem przy użytkowaniu starego kotła trzeba wydać 147 PLN, aby ogrzać się za 100 PLN, to przy nowym kotle nakład ten wyniesie zaledwie 105 PLN. Jak widać, modernizacja ogrzewania jest opłacalna nie tylko dla Ciebie, ale i dla środowiska naturalnego.

Decydując się na wyroby firmy Viessmann, skorzystasz pod każdym względem. Nowy program produktów Vitotec to oferta dalece zaawansowana technicznie, zadziwiająca wręcz najwyższą jakością i ekonomicznością. To propozycja, która da Ci możliwość zaoszczędzenia jeszcze większej ilości energii.Dzięki nowemu kotłowi grzewczemu marki Viessmann oszczędzisz nawet 30% energii - zamiast puszczać ją z dymem.

 

Oszczędzaj wodę.

Życie nie może istnieć bez wody. Woda jest tym zasobem, który był niezbędny do powstania i istnienia kultur i cywilizacji. Woda jest niezastąpionym surowcem - jej obecność gwarantuje przyszłość naszej planety.

Jako surowiec nie jest jednak niewyczerpalna ani równo dostępna dla ludzi. W dzisiejszych czasach niezbędność wody jest przez wszystkich uświadamiana przez co koszty jej dostarczenia znacznie wzrosły.

Przedsiębiorstwa dostarczające wodę i przemysł powiązany z jej dystrybucją mogą pomagać na wiele sposobów oszczędzać ten drogocenny surowiec. Na przykład współczesny kran łazienkowy lub kuchenny powinien pozwalać użytkownikowi na:

  • szybkie wybieranie żądanej temperatury
  • utrzymanie wybranej temperatury wody
  • ograniczenie przepływu wody
  • szybkie zamknięcie wypływu wody
W kuchni potrzebujemy często wody o zmiennej temperaturze: zimnej, gorącej lub ciepłej. Używając standardowej baterii dwuuchwytowej nie jesteśmy w stanie szybko uzyskać żądanej temperatury, przez to marnujemy wodę starając się uzyskać oczekiwaną jej ciepłotę.

Bateria jednouchwytowa znakomicie ułatwia nam zadanie: poprzez ruch uchwytu w pionie regulujemy natężenie wypływu wody a poprzez ruch w poziomie wybieramy temperaturę.

Wiele nieuświadomionych, złych nawyków marnowania wody może zostać wyeliminowanych. W przeciętnym gospodarstwie domowym około 40% całkowitego zużycia wody stanowi woda gorąca, a koszty podgrzania tej wody to nie mniej niż 20% całkowitego zużycia energii. Największa ilość wody przypada na przyjemność codziennej kąpieli w wannie, a przecież prysznic dający ten sam efekt jest znacznie oszczędniejszy. Kąpiel w wannie to zużycie 150-200 litrów ciepłej wody a prysznic to około 50-60 litrów ... czyli tylko jedna trzecia.

Aby świadomie oszczędzać wodę musimy zmienić wiele swoich własnych nawyków i przyzwyczajeń. Jednym ze sposobów może być wymiana baterii dwuuchwytowych na nowoczesne jednouchwytowe baterie. Na przykład w takiej baterii umywalkowej wyposażonej w moduł sterujący z płytkami ceramicznymi można ograniczyć wypływ wody z 13 do 8 litrów na minutę nie obniżając komfortu korzystania z umywalki a w znaczny sposób obniżając zużycie wody

Przyzwyczajenia i środowisko mają znaczący wpływ na różnice w zużyciu wody. Wszechstronne badania wskazują na zużycie od 100 litrów na osobę na dzień aż do 300-400 litrów na osobę. Średnio zużycie wody w rozwiniętym społeczeństwie kształtuje się na poziomie 163 litrów na osobę w ciągu dnia czyli 60 metrów sześciennych na rok.

Oszczędzanie wody możemy rozpocząć od drobnych czynności:

  • zamykaj wypływ wody w trakcie mycia zębów lub golenia. Pozostawienie wypływu otwartego powoduje stratę 6-10 litrów wody.
  • nie płucz naczyń pod bieżącą wodą
  • pamiętaj aby zmywarka i pralka były zawsze w pełni załadowane
  • używaj przycisku oszczędnościowego w spłuczce toaletowej